Вівторок, 19.03.2024, 09:26
Кам'янець - Подільська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Чат =)
200

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Рекомендації МОН України Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій , терористичних актів,диверсій,мінування

Наказ МОНУ від 25.07.2014 №1\9-372 "Про проведення заходів щодо протидії тероризму"

Наказ МНСУ №997 від 16.07.2012 "Про затвердження Правил безпеки під час проведення навчально-виховного процессу в кабінетах (лабораторіях) фізики та хімії загальноосвітніх навчальних закладів

Наказ МОН України від 06.01.2015 № 2 "Щодо заходів безпеки у навчальних закладах"

Лист МОН України від 16.06.2014 № 1/9-319 "Про використання Методичних матеріалів щодо організації навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності"

Лист МОН України від 26.05.2014 № 1/9-266 Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки для учнів під час канікул»

Постанова Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 "Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях"

Лист Міністерства освіти і науки України від 18.07.2013 №1/9-503 «Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу»

Наказ МОН України від 07.10.2013 № 1365 ""Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах"

Наказ від 26 квітня 2013 року N 193/470 Про проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах України

Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.06.2010 №521 "Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах"

Наказ МОН України від 03.03.2006 "Про затвердження Положення про дружини юних рятувальників-пожежних"

Пам'ятка про правила поводження у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів

Інструкція щодо поводження з вибухонебезпечними предметами

Як уберегтися від грипу та інших ГРЗ

Правила поведінки біля водоймищ

Правила поведінки під час карантину та канікул

Обережно сильні морози!

Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул для учнів

 Основні завдання щодо роботи з попередження дитячого травматизму, охорони життя і здоров`я учнів, формування здорового способу життя:

-забезпечення виконання національних, державних та регіональних програм стосовно питань попередження дитячого травматизму, охорони життя і здоров`я учнів формування здорового способу життя;

- створення безпечних умов навчально-виховного процесу;

- здійснення профілактичної роботи щодо попередження травматизму;
- здійснення постійного зв`язку з медичними установами, громадськими організаціями;
- дотримання вимог нормативних документів щодо безпечного відпочинку та оздоровлення учнів, недопущення травмування під час занять у спортивних секціях в школі та позашкільних навчальних закладах;

- організація контролю за станом санітарно-гігієнічного режиму в школі, створенням безпечних умов проведення навчально-виховного процесу в кабінетах, майстернях, спортивному залі.

Заходи щодо запобігання нещасним випадкам і створення безпечних здоров’язберігаючих умов роботи школи

1. Проводити вступний, повторний, цільовий інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності серед учнів, реєструвати їх у відповідних журналах.
2. Проводити бесіди з попередження всіх видів дитячого травматизму, робити відповідні записи в класних журналах та щоденниках учнів. 
3. Проводити місячники, тижні з протипожежної безпеки та вивчення правил дорожнього руху (за окремими планами) 

4.Здійснювати контроль за чергуванням вчителів по школі.
5 Здійснювати контроль за відвідуванням учнями занять, дотриманням правил безпечної життєдіяльності під час навчально-виховного процесу. 
6 Проводити роз’яснювальну роботу з батьками щодо їх відповідальності за збереження життя та здоров’я дітей, виховання у дітей дбайливого ставлення до свого життя та здоров’я. 

7.Продовжити роботу загонів ДЮП та ЮІД.

8. Залучати до проведення профілактичної роботи працівників ДАІ, правоохоронних органів, лікувальних установ 

9. Створити безпечні умови праці і навчання для вчителів та учнів школи 
10. Проведення тижня безпеки квітень

Інформація для батьків по попередженню дитячого травматизму

та збереженню життя і здоров'я дітей

Шановні батьки! Суспільство вкрай стурбоване станом травмування та загибелі дітей. За статистичними даними щорічно гине величезна кількість дітей в наслідок аварій, утоплення, удушення, у вогні. Лише вдумайтеся:в середньому щодня в нашій країні через нещасні випадки гине чотири дитини, щотижня – одна школа втрачає клас дітей, щороку, в мирний час – країна втрачає півтори тисячі юних громадян! Нещастя стається саме тоді, коли діти залишаються напризволяще, де небезпека чатує на кожному кроці: вдома – коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників та запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці – в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку у лісі, горах, біля водойм. Діти стають заручниками обставин, а їх легковажне ставлення до вогню, води, незнання елементарних правил безпеки часто є першопричинами сумних та трагічних наслідків. Шановні батьки! Звертаємося до Вас з проханням: не залишайте дітей без нагляду, дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей! Навчайте їх культури поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, водою, газовими та електричними приладами, різного виду небезпечними речовинами та предметами. Пам’ятайте: безпека ваших дітей залежить тільки від вас самих! Сподіваємося, що тільки у співпраці ми зможемо вирішити основну проблему людства – збереження найціннішого скарбу – життя!

Увага! Безпечні канікули! 

Напередодні канікул з метою уникнення нещасних випадків зі школярами проводиться профілактична робота щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму, дотримання правил поведінки на воді, протипожежної безпеки, попередження травматизму побутового характеру, харчових, токсичних, наркотичних та алкогольних отруєнь. Інструктажі оформлено належним чином у журналах встановленого зразку.

Закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки,

щоб літній відпочинок не був зіпсований:

  • Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
  • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
  • Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
  • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
  • Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
  • Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
  • Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
  • Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
  • Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
  • Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

  ГАРНИХ ВАМ КАНІКУЛ!     /Files/images/4t.jpg

 "Бережи здоров'я змолоду", — завжди говорили нам старші. Відчуваємо правду цих слів, адже основи довголіття закладаються ще з юних років. Недарма у лікарнях висять плакати із закликами дотримуватися гігієни, берегти себе від захворювань та нещасних випадків. Телебачення пропонує програми, де фахівці радять, як підтримати свій організм у боротьбі з хворобами, а вчителі проводять бесіди щодо профілактики різних захворювань. Якщо утратили здоров'я в юності, у літньому віці зазнаєте великих мук. Сильний біль, депресія через неможливість повноцінного життя — ось результат легковажності. А хіба людина з такими симптомами може почуватися справді щасливою? 
Гроші, популярність, опіка рідних не можуть замінити радості від повноти життя, зумовленої прекрасним самопочуттям.

Не можу не згадати ще деяких проблем, пов'язаних зі здоров'ям молоді. Паління, алкоголізм, наркоманія — від цих згубних звичок нас застерігають із дитинства. "Один раз спробую — це нестрашно!" — переконує себе підліток, і це може стати початком кінця, бо від психологічної залежності до фізичної — один крок. А далі прірва... Невже краще розпалювати цигарку, ховаючись за рогом, ніж поїхати в ліс дихати свіжим повітрям, піти у спортзал, зайнятися гімнастикою, пограти у дворі в баскетбол? Від здоров'я молоді, нашого здоров'я, залежить і здоров'я майбутніх поколінь. Якщо ввійдемо в доросле життя немічними і кволими, годі сподіватися, що нація буде морально та фізично сильною. Варто сказати, що держава приділяє багато уваги питанням здоров'я. Сьогодні працює безліч спортивних комплексів і секцій, тому тільки обери той вид спорту, який тобі більше подобається. До того ж проводяться акції з профілактики різних захворювань. Медицина не стоїть на місці, даруючи багатьом людям довге та повноцінне життя. Пам'ятаймо: щасливою є тільки та людина, яка має міцне здоров'я.

Правила безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту

в загальноосвітніх навчальних закладах

ПРАВИЛА

надання першої (долікарської) допомоги      

 Під час проведення занять з фізичної культури і спорту на уроках у спортивних залах, на відкритих майданчиках, у спортивних секціях, під час змагань та інших фізкультурно-оздоровчих заходів внаслідок необе­режного поводження з спортивними приладами, при рухливих іграх мож­ливі травми, пошкодження. У всіх випадках травм або пошкоджень необхід­но звернутися до лікувальної установи. Надання першої (долікарської) допомоги потерпілому дозволить полегшити стан і зменшити термін після травмового періоду реабілітації.

Удари, розтяги

Внаслідок удару об твердий предмет або падіння можуть пошкодитись м'які тканини, розтягнутися зв'язки. Це проявляється у вигляді припух­лості, синця в місці удару.

Щоб надати першу допомогу, треба створити спокій пошкодженій ділянці й покласти на неї 3-4 рази холод (щоразу на 1 годину з інтервалами 15—20 хв).

У разі удару носа, що супроводжується кровотечею, не дозволяється сякатися. Голову слід нахилити вперед, затиснувши крила носа пальцями на 10—15 хв.

За умови удару голови треба забезпечити спокій. Під час транспорту­вання постраждалого слід покласти на спину, підклавши під голову по­душку або м'яку тканину. Не можна дозволяти учневі з такою травмою самостійно йти в лікарню.

Переломи, вивихи

Основними ознаками перелому є різкий біль, що посилюється при спробі рухатися, припухлість, що поступово збільшується у місці пошкод­ження, деформація. Діагноз перелому може встановити тільки лікар.

У разі вивиху відбувається зміщення з'єднаних кісток.

Якщо є підозра на вивих, перелом, підвивих, розтягнення зв'язок, не мож­на пробувати вправляти, тягти за пошкоджене місце. Необхідно створити мак­симальний спокій, нерухомість пошкодженої частини тіла за допомогою транс­портної шини — твердого матеріалу, обгорнутого в м'яку тканину. Шину тре­ба прибинтувати так, щоб вона захоплювала суглоби нижче і вище від місця пошкодження. У разі перелому кісток гомілки укладають дві шини із зовніш­нього і внутрішнього боків ноги від стопи до верхньої третини стегна.

У разі перелому стегна одну шину розміщують уздовж зовнішнього боку від пахвової западини пошкодженого боку до стопи, а другу — уздовж внут­рішнього боку від паху до стопи. Шини туго прибинтовують до ноги бинтами або рушниками в 3—4 місцях. Стопу фіксують тугою пов'язкою.

У разі перелому руки, ключиці або вивиху кісток у плечовому або ліктьовому суглобі руку притискують до тулуба, закріплюють пов'язкою.

Утеплення

Витягши потерпілого з води, необхідно швидко очистити йому порожнину рота і витягти язик, щоб він не западав у горлянку. Ставши на праве коліно, покласти потерпілого вниз обличчям на ліве стегно, упираючись ним у нижню частину грудної клітки. У ділянці нижніх ребер натиснути на спину, щоб звільнити від води та інших предметів дихальні шляхи. Потім покласти потерпілого на спину, щоб голова була відкинута назад, на твер­ду поверхню і почати штучне дихання способом «з рота в рот». Разом з штучним диханням здійснюють нагрівання розтиранням тіла.

Обмороження

Ознаки обмороження — оніміння пошкодженої частини тіла, збліднення, а потім посиніння шкіри і набряклість. Біль на початку не відчувається, але при відігріванні обмороженої ділянки з'являється різкий біль.

Для надання першої допомоги треба внести потерпілого в тепле при­міщення, розведеним спиртом розтерти побілілі місця до появи чутливості шкіри, а потім накласти пов'язку з вазеліном. Потерпілого необхідно напоїти гарячим чаєм.

Якщо шкіра в місці обмороження набрякла і набула червоно-синюш­ного відтінку, розтирати його не можна. Необхідно протерти тими самими розчинами й накласти суху стерильну пов'язку.

Поранення

Під час надання першої допомоги у разі поранення необхідно зупинити кровотечу, накласти стерильну пов'язку І доставити потерпілого до лікаря. Той, хто надає допомогу при пораненні, повинен з милом помити руки, а якщо це неможливо — намазати пальці йодною настоянкою. Доторкува­тися до рани навіть вимитими руками не дозволяється. Не дозволяється обмивати рану водою.

При незначних порізах рану обробляють йодною настоянкою і накладають марлеву пов'язку, яка захищає організм від мікробів і сприяє швидкому зсіданню крові.

При пораненні склом або іншим предметом рану промивають великою кількістю дистильованої води або тампоном, змоченим етиловим спиртом або розчином перекису водню; виймають осколки скла і знову промивають рану спиртом або розчином перекису водню. Якщо рана забруднена, бруд видаляється тільки навкруги, але ні в якому разі не з глибинних шарів рани. Шкіру навколо рани обробляють йодною настоянкою або розчином брильянтової зелені, перев'язують і звертаються в медпункт.

У разі кровотечі у вигляді крапель або рівної струмини під тиском судину, яка кровоточить, потрібно притиснути до кістки вище від місця поранення, а якщо це кровотеча на руці або нозі, то після цього максималь­но зігнути кінцівку в суглобі та забинтувати його в такому положенні. Потім накладають джгут на 5—10 см вище від рани, під джгут необхідно підклас­ти тканину або марлеву пов'язку, а також записку про час його накладан­ня. Джгут не можна залишати на кінцівці довше ніж 1,5 год.

Правила поведінки на льоду

До масового відпочинку населення взимку відноситься катання на ковзанах і лижах та підльодний вилов риби. З метою захисту свого життя та здоров’я необхідно знати та виконувати наступні заходи:

1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0):

- для одного пішохода – товщиною не менше 5-7 см;

- для групи людей – товщиною не менше 15 см;

- для масового катання на ковзанах - товщиною не менше 25см.

2. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (вмерзлі в лід кущі, траву та інше). Дуже небезпечно виходити на лід у нічний час.

3. Під час групового переходу льодом необхідно рухатись на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.

4. Переходити водойми на лижах дозволяється тільки після перевірки міцності льоду. З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах льодом необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.

5. Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.

6. Суворо забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.

7. Під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 м.

8. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет або рятувальний лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на другому.

Надання першої допомоги

При наданні допомоги людині, яка провалилась під лід, не можна рухатися до неї в повний зріст. До потерпілого слід наближатися лежачи, розкинув руки і ноги. Для надання допомоги можна використовувати підручні дошки, драбини, жердини та інше. Лежачи на одному з таких предметів повільно просуватися до потерпілого на відстань, що дозволяє подати йому мотузку, пояс чи багор. Потім відповзти назад і поступово витягувати на лід потерпілого.

Якщо для надання допомоги немає підручних приладів, тоді 2-3 особи лягають на лід ланцюжком, наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги, а перший з них подає потерпілому ремінь, одяг, тощо. Медична допомога людині яка провалилася під лід і врятована повинна бути орієнтована на зігрівання.

АБЕТКА БЕЗПЕКИ ДЛЯ ДИТИНИ

Знову вимкнули світло...

Вечір... Ти сидиш в кімнаті і дивишся телевізор. Раптом — блись! Вимкнули світло: щось негаразд в електромережі твого міста чи села. Образливо — якраз на найцікавішому місці! Але нічого не вдієш. Прослідкуй, щоб ця неприємна ситуація не переросла в небезпечну. Декілька хвилин посидь на місці, доки очі не звикнуть до темряви. Якщо ти ще не вмієш добре орієнтуватися без світла — візьми кишеньковий ліхтарик. Він повинен завжди знаходитись в одному й тому ж місці. Коли під рукою ліхтарика нема, повільно рухайся вперед, навпомацки знаходячи собі дорогу. Найперше: вимкни з розеток всі електроприлади, котрі працювали, коли було світло. Газовою плитою в темряві теж не варто користуватися, особливо якщо вдома нема дорослих. Вимкни і її. Перевір, чи закриті крани з холодною та гарячою водою.

Чи обов'язково сидіти в темряві?

Дійсно, сидіти в неосвітленій оселі — приємного мало. Хочеться, щоб в кімнаті було хоча б якесь світло. Згадав? У мами є гасова лампа та свічки. Є й сірники. Ці речі називаються відкритим вогнем. Як же навчитись користуватися відкритим вогнем, не допускаючи при цьому пожежі?

Запам'ятай!

• При користуванні свічкою треба мати для неї металеві підсвічники. • Не можна ходить з свічкою по кімнаті. • Гасова лампа не повинна стояти поряд з їжею, ліками, ватою, книгами, паперами, легкозаймистими речовинами (лаками, спиртом, розчинниками). • Не можна залишати гасову лампу без нагляду. • Сірники потрібні для того, щоб запалити свічку чи лампу. Гратись ними категорично заборонено! • Засвітивши свічку чи гасову лампу, ретельно погаси сірника. Перевір, щоб він не димів. • Якщо сірники погано запалюються, не кидай їх під ноги чи на стіл. Від тліючого маленького сірника може розгулятися величезна пожежа. • Найкраще гасити сірника водою.

Якщо темно лише в твоїй оселі

Коли в твоїй домівці запанувала темрява, не зашкодить поглянути у вікно: чи й у інших будинках темно? Якщо скрізь відключенням електромережі керують спеціалісти, тобі турбуватись нічого. Коли ж світла немає лише в твоїй оселі, клич дорослих: батьків, сусідів, знайомих. вдома

Світло може зникнути при: — загоранні електропроводки; — короткому замиканні; — пошкодженні електроприладів. Всі ці несправності можуть виникнути і без зникнення світла. Тоді тобі загрожує ураження струмом.

Як уникнути ураження електричним струмом:

— Уважно поглянь навколо: чи ніде не димить, чи не чути неприємного запаху, що виникає при горінні, тлінні, плавленні.

— Якщо з якогось електроприладу чується тріскотіння, йде дим чи пробиваються язики полум'я — не поспішай смикати за шнур, що включений в розетку. Тебе може вдарити струмом! Клич дорослих.

— Треба відключити струм в усьому приміщенні. Коли рубильника не дістатись, дорослий повинен витягти шнур палаючого електроприладу з розетки за допомогою сухої палиці, гумової рукавиці тощо.

— Відключивши струм, палаючий електроприлад накривають мокрою цупкою тканиною, яка не пропускає повітря. Для гасіння вогню можна використати пісок.

— Ні в якому разі не лий воду, якщо електричний струм не вимкнуто! Вода — добрий провідник електрики. Ти можеш постраждати!

Кухня — обличчя господарів

Кажуть, що людина найбільше часу проводить на кухні. Тут вона готує їжу, в переважній більшості випадків, тут і споживає її. Якщо немає ванної кімнати, то в кухні ще й перуть та прасують. А ще консервують, майструють, шиють, плетуть... Навіть дивляться телевізор. Майже все кухонне, електричне та газове приладдя теж знаходиться на кухні. Інколи тут розміщені ще й опалювальні пристрої. Всі ці прилади прекрасно уживаються разом, якщо господарі дотримуються елементарних правил безпеки.

Щоб уникнути неприємностей на кухні:

— Не чіпай без дозволу дорослих ножі, різні пристрої, незнайомі тобі рідини, що зберігаються в шафках.

— Перш ніж брати до рук ніж, навчись користуватись ним в присутності батьків.

— Користуватись кухонним, електричним та газовим приладдям можна тільки після того, як дорослі детально пояснять правила поводження з ними і ще деякий час наглядатимуть за тим, чи правильно ти все виконуєш.

— Перш, ніж користуватися всім кухонним начинням, батьки повинні пояснити тобі, як діяти в разі виникнення пожежі та інших нещасних випадків.

— Користуватися печами та камінами, самостійно розводити в них вогонь дітям твого віку заборонено.

Увага!

Під час виконання будь-якої роботи на кухні завжди є небезпека травмувати себе. Це можуть бути опіки, порізи, колючі рани, ураження струмом... Від таких неприємностей не застрахований ніхто. Але обережна людина таких поранень майже не отримує. Якщо це все ж таки трапилось, ти повинен, не панікуючи, надати домедичну допомогу і потерпілому, і самому собі.

Що необхідно знати про опіки?

Опік — це пошкодження тканин організму, викликане дією високої температури. Опік може бути не лише від вогню, але й від окропу, пари, праски, електроструму тощо. Тяжкість пошкоджень залежить від висоти температури; тривалості дії вогню; від того, яке місце обпечене; чи великі його розміри. Частіше трапляються опіки рук, ніг, очей; рідше — тулуба і голови.

— Якщо на місці опіку шкіра лише почервоніла і відчувається біль — це опік першого ступеня.

— Якщо на шкірі з'явилися пухирі — опік другого ступеня.

— Якщо обпечені всі шари шкіри — опік третього ступеня.

— Якщо м'язи і навіть кістки обвуглені — опік четвертого ступеня.

— Коли обпечена третя частина поверхні тіла — наступає смерть. Від опіків страждає весь організм. Тканина, що відмирає, виділяє речовини, при всмоктуванні яких в кров виникає отруєння всіх органів. Від болю з'являються порушення нервової сист

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода Кам-Под...
Архів записів
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz