В школі розпочався Декадник вивчення правил безпечного користування газом та електроенергією, під час якого учні отримають знання, що допоможуть правильно користуватися електроприладами та побутовим газом.
Гази, i особливо продукти їх згоряння, спричиняють отруйну дію, тому треба дотримуватися особливої обережності. Необхідно провітрювати приміщення, де є газові прилади.
Забороняється:
-користуватися газовими колонками при вiдсутностi тяги;
-відкривати кран газопроводу, не перевіривши, чи закриті всі крани газової плити;
-стукати по кранах, пальниках твердими предметами;
-сушити речі над газовою плитою.
Почувши запах газу, перекрийте кран газоподачi i зателефонуйте 104.
Дії при виявленнi запаху газу
Якщо ви виявили запах газу в примiщеннi, то дотримуйтесь наступних правил:
не вмикайте електрику;
не запалюйте сірники;
не паліть;
провiтрiть приміщення;
перекрийте крани газоподачi;
викличте аварійну бригаду за номером 104.
Будьте обережні - запобігайте утворенню іскор у будь-який спосіб, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху.
Ознаки отруєння. Запобігання отруєнню чадним газом. Долікарська медична допомога при отруєннях. При отруєнні чадним димом або газом спочатку з’являється головний біль, потім запаморочення, загальна слабкість, сонливість, нудота, починається блювота. Потерпілий може знепритомніти, можливі зупинка дихання i навіть - летальний кінець.
Необхідно негайно:
сповістити дорослих про випадок, викликати лікаря за телефоном 103;
винести постраждалого на повітря;
прикласти до носа потерпілого ватку з нашатирним спиртом.
Забороняється постраждалому давати пити (можна тільки змочити губи та обличчя) та будь-які лiки.
У побутових умовах переважна кількість електрообладнання є переносним, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції. При пошкодженні електромережі, або коли обірвався чи оголився електричний провід, зламався електровимикач або розетка, - не торкайтеся оголених місць, бо це може призвести до травми. Використання електричних приладів не за призначенням, або невміле користування ними, може призвести до пожежі.
Електронагрівальні прилади, такі, як електрочайник, електросамовар, електропраска, електрокамін та інші потрібно «включати» в електромережу справними. Не залишайте без догляду і не забувайте своєчасно вимикати електроприлади, щоб не допустити пожежі. Якщо ви дивитесь телевізор, а екран потух або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути. Якщо щось потрапило до працюючого телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, треба в першу чергу їх вимкнути, і тільки потім діставати сторонній предмет. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.
Бережімо своє і чуже життя !
|