16 листопада 1995 року держави – члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів толерантності. У 1996 році Генеральна асамблея ООН запропонувала щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний День толерантності.
Зараз толерантність розуміється як повага і визнання рівності, відмова від домінування та насилля, визнання прав інших на свої думки та погляди.
Отже, толерантність, перш за все, має на меті прийняття інших такими, якими вони є, і взаємодію з ними на основі згоди. Здатність поводити себе толерантно може стати особистісною рисою, а відтак – забезпечити успіх у спілкуванні. Зрозуміти що таке толерантність учням школи допомогли комісія з питань захисту прав дітей та толерантності та члени ШЕКу ( керівник Овсяна Н.Г.) Інформаційні хвилини по класах « Міжнародний День толерантності» розповіли про відзначення цього дня у світі. З учнями 1-4 класів вони провели акцію « 5 добрих слів», коли кожен зміг написати своєму товаришеві щось приємне. Учні старших класів створили власний Кодекс толерантності . Як підсумок проведено гру « Толерантний- нетолерантний».
Підсумком дня стало усвідомлення думки, що всі ми різні зовні, але нас об'єднує те, що всі ми всередині однакові − толерантні: здатні допомагати, розуміти, вміти домовлятися, поважати народи, любити, радіти, робити добро, і разом нам веселіше. Бережіть, цінуйте, поважайте, розумійте, любіть людей, з якими вас зводить життя.
|