Відповідно до наказу управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради № 201 від 02.09.2013 року „Про організацію туристсько-краєзнавчої роботи в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів у 2013-2014 навчальному році”, з метою широкого залучення учнівської молоді до спортивного туризму 09 квітня 2014 року в парковій зоні (р-н ДЮСШ №1) смугу перешкод долали команди шкіл міста. Нашу школу представляла команда учнів 8-9 класів під керівництвом Донцова Андрія Вячеславовича.
Цікаво як проходили змагання? Тоді познайомся з умовами!
Умови дистанції «Командна смуга перешкод» шкільної туріади
Клас дистанції — I Довжина — 150 м. Сумарний перепад висот — 10 м Контрольний час – 30 хв.
Склад команди 6 учасників, не менше 2 дів.
На старті команда ділиться на дві трійки.
ПЕРША ТРІЙКА
1А. Навісна переправа – Довжина етапу – до 20 м. Етап обладнано суддями. Початок та кінець етапу контрольна лінія. Учасники долають етап з самостраховкою коротким вусом та «нижнім» карабіном по подвійній перильній мотузці з супроводжуючою мотузкою, яка контролюється іншим учасником.
2А. Рух по жердинах – Кількість опор – 4, кількість жердин – 2. Початок та кінець етапу контрольна лінія (перша і остання опора). Жердини можна залишати на опорах.
3А. Підйом по схилу – Довжина етапу – до 20 м. Етап обладнано суддями. Початок етапу – контрольна лінія, кінець етапу подвійні суддівські перила. Етап долається з самостраховкою схоплюючим вузлом, який прикріпляється до грудного карабіна.
4А. Траверс схилу – Довжина етапу – до 30 м. Початок та кінець етапу – подвійні суддівські перила. Етап обладнано суддями, всі ділянки горизонтальні. Етап долається за допомогою коротких вусів самостраховки.
ДРУГА ТРІЙКА
1Б. Переправа по мотузці з перилами – Довжина етапу – до 20 м. Етап обладнано суддями. Початок та кінець етапу контрольна лінія. Учасники долають етап з самостраховкою коротким вусом та супроводжуючою мотузкою, яка контролюється іншим учасником.
2Б. Купини – Довжина етапу – до 20 м. Початок та кінець етапу – контрольна лінія.
3Б. Підйом по схилу – Довжина етапу – до 20 м. Етап обладнано суддями. Початок етапу – контрольна лінія, кінець етапу подвійні суддівські перила. Етап долається з самостраховкою схоплюючим вузлом, який прикріпляється до грудного карабіна.
4Б. Траверс схилу – Довжина етапу – до 30 м. Початок та кінець етапу – подвійні суддівські перила. Етап обладнано суддями, всі ділянки горизонтальні. Етап долається за допомогою коротких вусів самостраховки.
Далі трійки об’єднуються і проходять разом ще 2 етапи.
- Спуск по схилу – Довжина етапу – 10 м. Етап проходиться з самонаведенням.. Початок етапу – подвійні суддівські перила, 1 заглушений суддівський карабін, кінець – контрольна лінія. Етап долається з самостраховкою схоплюючим вузлом, який прикріпляється до грудного карабіна, в рукавицях. Мотузка для самонаведення буде знаходитись на початку етапу. Після зняття мотузки її потрібно принести до фінішу.
Етап 3-5 проходять без втрати страховки.
- Транспортування потерпілого – Довжина етапу – до 50 м. Початок та кінець етапу – контрольна лінія. Умовно потерпілого (один із учасників) два учасника переносять за допомогою «стільчика» (перехрещені відповідно руки).
Підведення підсумків
Результат команди визначається по сумі часу проходження дистанції і технічних штрафів. Штраф 1 бал - 30 сек.
|