1 квітня 2016 року у Кам’янець-Подільській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 пройшла чергова зустріч міської асоціації шкільних євроклубів «Віче успіху». Семінар-тренінг «Європейська молодь за світ без насильства» став чудової нагодою для налагодження спілкування та співпраці юних шеківців заради вирішення актуальної проблеми.
Насильство – складне і, нажаль, досить розповсюджене явище, що має гостру потребу в терміновому усуненні. Країни Європейського Союзу прийняли рішення оголосити 2016 рік Роком Захисту жінок від насильства. На думку європейських фахівців, що досліджують цю проблему, у країнах Європейського Союзу щодня тільки від фізичного насильства гинуть 7 жінок. Жінки страждають від психологічного та економічного насилля. Подібна проблема стосується не тільки європейських країн, але саме благополучна Європа поставила своєю метою привернути увагу громадськості до цього питання. У країнах ЄС розроблено ряд заходів, спрямованих на боротьбу з насильством над жінками, а також на попередження та профілактику цього негативного явища в сучасному суспільстві.
Опитування «Життєві цінності», яке було проведене напередодні серед місцевих учнів, вчителів та батьків, продемонструвало, що насильство є надзвичайно актуальною проблемою для сучасного українського суспільства. На це вказали 73 % опитаних. Насильство і жорстоке поводження з дітьми, нехтування дитячими правами, дитяча занедбаність та бездоглядність стають першопричиною глибоких особистісних змін, призводять до соціальних порушень, стоять у витоків дитячої наркоманії, алкоголізму, асоціальних вчинків, злочинів. Насильство є кричущим порушенням прав людини. Воно є ґендерною дискримінацією, що завдає шкоди кожній країні Європи і світу.
У своїх виступах шеківці висвітлювали такі теми, як «Світ і насильство», «Загальні права людини», «Права дитини», «Гендерна рівність», «Безпека особистості»
Під час «Тренінгового» блоку засідання учні та їх наставники за допомогою тренерів з’ясовували механізми побудови світу без насильства.
Третій блок зібрання «Релаксуючий» довів усім, що європейська молодь хоче жити у світі без насильства з усмішкою на вустах, гарним настроєм та позитивними емоціями.
.
|